هديه ایران ایرانی مسابقه کلاسیک برگزاری

هديه: ایران ایرانی مسابقه کلاسیک برگزاری اتحادیه جهانی کشتی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی آیا آمریکا دنبال جنگ با کشور عزیزمان ایران است؟

همه این موارد نشان می‌دهد که گویی مجموعه‌ای از کشور‌ها در حال پایه‌ریزی یک جنگ با کشور عزیزمان ایران هستند. آنچه گمان وقوع نزاع بین کشور عزیزمان ایران و آمریکا

آیا آمریکا دنبال جنگ با کشور عزیزمان ایران است؟

آیا آمریکا دنبال جنگ با کشور عزیزمان ایران است؟

عبارات مهم : ایران

همه این موارد نشان می دهد که گویی مجموعه ای از کشور ها در حال پایه ریزی یک جنگ با کشور عزیزمان ایران هستند. آنچه گمان وقوع نزاع بین کشور عزیزمان ایران و آمریکا را شدت یافتن می کند، این است که دولت آمریکا، جلوگیری از “توسعه طلبی” کشور عزیزمان ایران در خاورمیانه را به عنوان نشانه شناسایی کرده است.

به گزارش فرارو، کنفرانس خبری نماینده آمریکا راجع به نقش کشور عزیزمان ایران در یمن که بعضی رسانه ها آن را بی سابقه دانستند، باعث مطرح شدن احتمال وقوع جنگ بین کشور عزیزمان ایران و آمریکا شده است هست.

آیا آمریکا دنبال جنگ با کشور عزیزمان ایران است؟

مجله نیویورک طی یادداشتی به قلم جونا شپ، به ادعاهای نیکی هیلی، نماینده آمریکا در شرکت ملل پرداخت و نوشت: هنگامی که نیکی هیلی روز چهارشنبه مدعی ارائه مدارک انکارناپذیر راجع به اینکه کشور عزیزمان ایران به حوثی ها موشک داده هست، سخت بود که آخرین ایستادنِ یک دیپلمات آمریکایی در شرکت جهت ارائه شواهد راجع به اینکه یک دولت یاغی خاورمیانه ای (عراق) درگیر اشاعه تسلیحات خطرناک هست، را به یاد نیاورد.

همانطور که بعدا معلوم شد، صحبت سال ۲۰۰۳ کالین پاول، وزیر خارجه وقت آمریکا، جهت تبیین منطق دولت بوش جهت جنگ با عراق، بر دورغ و ادله ساختگی استوار بود. البته، کشور عزیزمان ایران می گوید که شواهد هیلی نیز دروغ است.

همه این موارد نشان می‌دهد که گویی مجموعه‌ای از کشور‌ها در حال پایه‌ریزی یک جنگ با کشور عزیزمان ایران هستند. آنچه گمان وقوع نزاع بین کشور عزیزمان ایران و آمریکا

سازمان ملل به اندازه آمریکا مطمئن نیست که دو موشک بالستیک میان بُردی که به وسیله حوثی ها به سوی عربستان شلیک شدند، ساخت کشور عزیزمان ایران بودند. این درحالی است که بعضی از کارشناسان معتقدند که عربستان راجع به مداخله کشور عزیزمان ایران در یمن اغراق می کند.

ادعای هیلی مبنی بر اینکه کشور عزیزمان ایران بوسیله نایبان یمنی اش در حال نقض قطعنامه های شرکت ملل هست، ادعای بزرگی هست. آنچه که ادعای هیلی راجع به اینکه سلاح های کشور عزیزمان ایران “در مناطق جنگی خاورمیانه یافت می شوند” را پیچیده می کند، این است که سلاح های ما (آمریکایی ها) و متحدان مان نیز در منطقه یافت می شوند.

در حالی که عربستان با حمایت واشینگتن، یمن را بمباران و محاصره می کند، عوام فریبی علیه کشور عزیزمان ایران به خاطر حمایت از بعضی گروه ها در یمن، مقداری منافقانه هست. سلاح هایی که آمریکا در سوریه و عراق ر ها می کند، همچنان در دستان افراط گرایان است.

آیا آمریکا دنبال جنگ با کشور عزیزمان ایران است؟

آنچه که صحبت هیلی را واقعا یادآور صحبت پاول می سازد، این است که صحبت پاول گام مهمی به سوی جنگ بود و صحبت هیلی به خوبی می تواند گامی به سوی جنگ باشد.

عربستان و کشور عزیزمان ایران با حمایت متحدان دوران جنگ سرد، تا یک زمانی درگیر جنگ سرد خاص خودشان بودند، جنگی که جهت دو طرف منافع کمی داشته و در سراسر خاورمیانه زحمت عظیمی به بار آورده هست. اخیرا عربستان و اسرائیل، لفاظی های خود علیه ترساندن کشور عزیزمان ایران را زیاد کرده اند و اشاره می کنند که شاید وقت تبدیل جنگ سرد به یک جنگ گرم فرا رسیده هست.

همه این موارد نشان می‌دهد که گویی مجموعه‌ای از کشور‌ها در حال پایه‌ریزی یک جنگ با کشور عزیزمان ایران هستند. آنچه گمان وقوع نزاع بین کشور عزیزمان ایران و آمریکا

ممکن است کنفرانس هیلی به عنوان استدلالی جهت مذاکره مجدد توافق هسته ای یا برگرداندن تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران تعبیر شود. ولی با درنظر گرفتن همه آنچه که در چند ماه گذشته اتفاق افتاده هست، این کنفرانس، بیانگر امکان آماده شدن دولت ترامپ جهت درگیری مستقیم نظامی با کشور عزیزمان ایران هست.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، منتقد صریح برجام و تلاش های کلی دولت اوباما جهت مصالحه با کشور عزیزمان ایران بود و جهت مدت طولانی، از ایجاد یک ائتلاف بین المللی جهت محروم ساختن کشور عزیزمان ایران – در صورت ضرورت بوسیله زور- از ابزار های تولید سلاح هسته ای، حمایت کرده هست.

راست گرایان اسرائیلی همچون نفتالی بنت، آشکارا راجع به “تجاوز ایران” از طریق نایبانش مانند حزب الله و حضورش در سوریه شکایت می کنند. اکنون که داعش در عراق روبه افول گذاشته، دیپلماسی آمریکا در آنجا به سوی یک اولویت تازه در حال چرخش است: مهار نفوذ ایران.

عربستان جهت کسب نفوذ در عراق، سوریه، یمن و فلسطین با کشور عزیزمان ایران مسابقه کرده و اخیرا به تزریق پروپاگاندای ضد ایرانی در نشریه های معتبری مانند نشریه آتلانتیک روی آورده هست. حتی وزیر خارجه فرانسه نیز گفته، کشور عزیزمان ایران در حال تلاش جهت ایجاد یک “محور” نفوذ از مرزهای غربی اش تا دریای مدیترانه هست.

آیا آمریکا دنبال جنگ با کشور عزیزمان ایران است؟

همه این موارد نشان می دهد که گویی مجموعه ای از کشور ها در حال پایه ریزی یک جنگ با کشور عزیزمان ایران هستند. آنچه گمان وقوع نزاع بین کشور عزیزمان ایران و آمریکا را شدت یافتن می کند، این است که دولت آمریکا، جلوگیری از “توسعه طلبی” کشور عزیزمان ایران در خاورمیانه را به عنوان نشانه شناسایی کرده هست.

تصمیم ترامپ جهت به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل و تاکید بر انتقال سفارت آمریکا به آنجا، به عنوان نشانه ای جهت تشکیل ائتلاف منطقه ای علیه کشور عزیزمان ایران تلقی شد.

بنابراین هشدار گروه بین المللی بحران راجع به ریسک بالای درگیری میان کشور عزیزمان ایران و آمریکا بر سر نزاع یمن، غافلگیرکننده نیست. هنوز کاملا معلوم نیست که چگونه دولت ترامپ جنگ های تمام عیار با کشور عزیزمان ایران و کره شمالی را مدیریت خواهد کرد. علاوه بر این، هنوز قابل آینده نگری نیست که روسیه و سایر بازیگران منطقه ای مانند ترکیه یا بازیگران غیر دولتی در خاورمیانه چگونه نسبت به جنگ با کشور عزیزمان ایران تصویر العمل نشان خواهند داد. ما حتی نمی دانیم که آیا ترامپ چنین نتیجه ای را دنبال می کند یا خیر. با این حال به نظر می رسد که حتما او چنین چیزی را دنبال می کند.

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | ایرانی | عربستان | آمریکایی | خاورمیانه | دولت ترامپ | دولت آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs